Skarlet którą napisało życie.

Co podziwiam w ludziach? Cała odpowiedź na to pytanie to temat na osobny wpis, w dodatku myślę, że na blogu o innej tematyce (jeśli kogoś to interesuje, to chętnie napiszę gościnny tekst na ten temat), tutaj skrócę ją do jednego zdania. Niepohamowany pęd do samopoznania oraz radość płynącą z dzielenia się swoimi odkryciami, w tej i innych materiach.


„Zdecydowałam się publikować na tej stronie cytaty, których zgromadziłam niemało. A ponieważ lubię rozmawiać, lubię słuchać ludzi i poznawać ich opinie, będzie mi miło, jeśli pojawią się komentarze.”

Napisała Skarlet w zakładce „o mnie”, na blogu pod tytułem „Napisało życie”. Przyznam, że zawartość zakładki niewiele mi powiedział o autorce, poza faktem, że autorka jest autorką. Pisze książki, których fragmenty publikuje na jeszcze innym blogu. Natomiast, więcej udało mi się wyczytać między wierszami, cytatów i aforyzmów, które Skarlet zamieszcza na wyżej wspomnianym blogu. Co takiego?

Mianowicie to, że dąży do samopoznania, przez odkrywanie uroków i mądrości płynącej z literatury, próbuje odkryć istotę swojego piękna, piękna człowieka. Moja odpowiedź może wydawać się trywialna i nie trafiona, dlatego liczę na jej weryfikację przez osobę, do której się odnoszą.

Zagłębiając się w „Napisało życie”, zaczęło towarzyszyć mi przekonanie, że forma wyrażanych treści jest nieodpowiednia. Blog to świetna sprawa, ale czy nadaje się do publikowania cytatów, oraz próby dyskutowania o nich, tudzież do rozmowy na inne angażujące tematy im poświęcone. Skarlet sama przyznaje, że liczy na opinie i przemyślenia innych ludzi.

W moim odczuciu lepszym miejscem na tego typu format, jest Facebook, strona poświęcona cytatom, aforyzmom i przemyśleniom na ich temat. Myślę, że tam łatwiej będzie zbudować zaangażowaną grupę odbiorców, gotowych podzielić się swoimi spostrzeżeniami na ich temat. Znaleźć ludzi którzy razem ze Skarlet podzielają pasję do literatury i przekazu o świecie i ludziach, który ona ze sobą niesie.

„Zwróć uwagę głupcowi — to Cię znienawidzi. Zwróć uwagę mędrcowi — to będzie Ci wdzięczny. W ten sposób ich rozróżnisz.”

Blog Skarlet znajduje się tutaj, chociaż po cichu liczę, że weźmie moje słowa do serca i przeniesie tę witrynę na Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *